Гендерно-орієнтований підхід у напрямку соціально-психологічної та корекційної роботи iз засудженими жінками

Автор(и): Мірошниченко О. М.

Місце роботи:

Мірошниченко О. М.

кандидат психологічних наук, доцент,

начальник кафедри психології,

Академія Державної пенітенціарної служби,м. Чернігів, Україна

Мова: українська

Науковий вісник Сіверщини. Серія: Освіта. Соціальні та поведінкові науки 2018. № 1 (1): 80–92

https://doi.org/10.32755/sjeducation.2018.01.080

Анотація:

У статті розглянуто проблеми гендерно-орієнтованого підходу у роботі із засудженими жінками, особливості організації соціально-психологічної діагностики та корекційної роботи щодо жінок-засуджених на різних етапах відбування кримінального покарання. У результаті дослідження проведено анкетування «Соціально-психологічної експертизи готовності до змін», що дозволило отримати комплексний аналіз особистості засудженого з урахуванням соціальних і психологічних виявів та особливостей. А також отримані дані дозволяють планувати роботу з підготовки до змін з урахуванням максимального зниження ризику рецидиву. Отримані результати сприяють розробці програм (індивідуально для кожної засудженої), спрямованих на корекцію виявлених в ході запропонованої системи оцінки проблем та з метою підготовки засуджених до життя на волі.

Ключові слова: гендерно-орієнтований підхід, засуджені жінки, корекційна робота, соціально-психологічна готовність, механізми психологічного захисту.

Список використаних джерел

  1. Seriabriakova, V. A. (1975), Criminality among women as an object of criminological studying. Moskow,
  2. 30–31.
  3. Miroshnychenko, O. M. (2004), “Problems of woman’s self-actualization in humanistic psychology”. Bulletin of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Psychology. Issue 20. рр. 36–38.
  4. Psychological correction of convicted women (2003) / under ed. of Mitrushichev, M. A., Dmitriyenko, L. V. and Yenkov, I. I., Vladivostok, 165 p.

[collapse]

Повний текст .pdf

©2024. Пенітенціарна академія України