THE VARIETY OF BREACH OF POCTURE IN THE PERIODOF STUDY AT SCHOOL
Автор(и): Разумейко Н. С., Ткаченко О. Г.
Місце роботи:
Разумейко Н. С.,
кандидат педагогічних наук,
начальник кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін,
Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів, Україна;
Ткаченко О. Г.,
кандидат юридичних наук,
начальник факультету пробації,
Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів, Україна
Мова: англійська
Науковий вісник Сіверщини. Серія: Освіта. Соціальні та поведінкові науки 2018. № 1 (1): 162–168
https://doi.org/10.32755/sjeducation.2018.01.162
Проведено дослідження порушення постави у 620 школярів, що навчаються в Чернігівській школі-ліцеї № 32. Проаналізовано шкільні медичні карти та проведено інструментальне обстеження цих дітей кваліфікованими лікарями. Після інструментального обстеження у дітей було виявлено виражене порушення постави, наближене до групи хворих зі сколіозом I ступеня у 15,5 % випадків. Сколіотична деформація I–II ступеня зустрічалася в 7,5 % випадків. Для визначення об’єктивної оцінки отриманих результатів з урахуванням етіології і патогенезу сколіотичної хвороби зроблено аналіз розподілу пацієнтів за статтю та віком. Визначено, що викривлення хребта частіше зустрічається у дівчаток у віці від 12 до 15 років, при цьому правобічна дуга викривлення переважає як у хлопчиків, так і у дівчаток. Отже, порушення постави і сколіоз I ступеня є домінуючою ортопедичною патологією в загальноосвітньому закладі. Тому необхідно посилення заходів щодо профілактики прогресування сколіотичної деформації та її наслідків.
Ключові слова: сколіоз, сколіотична деформація, діти, навчання в школі, торсія, корекція.
Список використаних джерел
- Needle, G., Buryanov, O. and Klimovich, V. (2014), Traumatology and orthopedics: textbook for students. higher educational institution, new book, Vinnitsa.
- Dvoryakovsky, I. (2003), Changes in the musculoskeletal system and their correction for posture disorders in children: kand. biological. of Sciences, Kуіv, 222 p.
- Traumatology: textbook for students, (2006), higher education institutions: Ukrmedkniga, 528 p.
- Laputin, A. M. (2002), “Мeasurement of the tone of skeletal muscle of man”, Science in Olympic sports. Nо. 1. рр. 69–73.
- Nosko, M., Razumeiko, N. (2009), “Modern problems of professional training of teachers of physical culture”, Bulletin of Chernihiv national pedagogical University, CNPA, Vol. 67, pр. 53–55.